Facebook Twitter Instagram Kargo Banner
27
Yatak Odasında Felsefe Marquis de Sade

Yatak Odasında Felsefe

“Sade, günümüzde türlü görünümler altında dönen temel soruna eğilmemizi istiyor bizim: İnsanın insanla ilişkilerine…”- Simone de BeauvoirYatak Odasında Felsefe, yazıldığı tarihten günümüze kadar tartışılmış, incelenmiş ...

Stokta var
Kargo Ücreti : 6,90 TL
Liste Fiyatı
: 23,00 TL
Kitapzen Fiyatı
: 16,79 TL
Kazancınız
: 6,21 TL
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.

“Sade, günümüzde türlü görünümler altında dönen temel soruna eğilmemizi istiyor bizim: İnsanın insanla ilişkilerine…”

- Simone de Beauvoir

Yatak Odasında Felsefe, yazıldığı tarihten günümüze kadar tartışılmış, incelenmiş ve dönem dönem yasaklara uğramış bir eser. Sadizmin isim babası Marquis de Sade bu kışkırtıcı yapıtında toplumda kabul edilen ahlak sınırlarını aşar, normlara saldırır ve şu ilk cümleyle başlar: “Her yaştan ve cinsiyetten şehvet düşkünleri, bu eseri sadece sizlere armağan ediyorum.”

Madam De Saint-Ange'ın “cinsel” eğitim vermek için evine davet ettiği on beş yaşındaki Eugenie ile geçirdiği iki günde yaşananları diyaloglar halinde anlatan kitap, metafizikten estetiğe, felsefeden tarihe kadar birçok konuda okurları düşünmeye zorluyor. Sade ise hem döneminin siyasetini yerden yere vurup hem de çağdaşı filozoflara eleştiriler getirirken, yazılmasının üzerinden 200 seneyi aşkın bir süre geçmesine rağmen okurları şaşırtmaya, etkilemeye ve onlara keyif vermeye devam ediyor.

Kitabın Özelikleri

Stok Kodu
9786053759775
Boyut
13.00x19.00
Sayfa Sayısı
264
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2019-07
Çeviren
S. İpek Ortaer Montanari
Kapak Türü
Ciltsiz
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Kategoriler
Gerçek Tıp plus Gerçek Tıbbın 10 Şifresi 84,07 TL    52,96 TL  
Kapat