Facebook Twitter Instagram Kargo Banner
30
Yakıyorsun Hades - Tepetaklak Mitoloji (Ciltli) Kate McMullan

Yakıyorsun Hades - Tepetaklak Mitoloji (Ciltli)

Mitolojide Yalanlar da Efsaneler Kadar Görkemlidir “Yunan tanrılarının Hades'in gözünden anlatılan öyküsü türlü şakalarla dolu. Mitlere duyulan ilgiyi artırmak isteyen öğretmenlerebüyük bir lütuf.” - School Library Journal Hades ve ...

Stokta var
Kargo Ücreti : 5,50 TL
Liste Fiyatı
: 22,50 TL
Kitapzen Fiyatı
: 15,75 TL
Kazancınız
: 6,75 TL
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.

Mitolojide Yalanlar da Efsaneler Kadar Görkemlidir

“Yunan tanrılarının Hades'in gözünden anlatılan öyküsü türlü şakalarla dolu. Mitlere duyulan ilgiyi artırmak isteyen öğretmenlerebüyük bir lütuf.”

- School Library Journal

Hades ve kardeşleri doğduğunda, kâinatın hâkimi olan babaları Kronos onları midesine indirdi, hem de sırf çocuklarından birinin ondan daha kudretli olacağını gösteren bir kehanet yüzünden. Acaba Hades ve kardeşleri acımasız babalarını tahttan indirip kâinata kendileri hâkim olabilecekler mi?

Eh, en azından ortalığın feci kızışacağı kesin!

“Babamın midesi o kadar büyüktü ki orada beş kardeş yaşarken bile sıkışmıyorduk. Tabii ara sıra birbirimizi sinir ettiğimiz de oluyordu: Poseidon sürekli yüzme yarışı yapmak istiyordu. Hestia ortalığı toplayıp duruyordu. Hera herkese patronluk taslayıp her işe karışıyordu. Kesinlikle en tuhafımız ise sebze bahçesi hevesini papağan gibi tekrarlayan Demeter'di. Ama sonuçta bir aileydik.

Hepimiz babamın midesinde, hep birlikte büyüdük.”

“Antik Yunan tanrılarının doğumu, babalarının tahttan indirilişi veilkolimpiyatlar da dahil, olan biteni ‘asıl' yönleriyle anlatan Hades, sivri dili ve asi mizacıyla da yüzleri güldürüyor.”

- Booklist

Kitabın Özelikleri

Stok Kodu
9786051735962
Boyut
13.50x21.00
Sayfa Sayısı
128
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2019-08
Çeviren
Gülen Işık
Kapak Türü
Ciltli
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Kapat