Facebook Twitter Instagram Kargo Banner
TKP - Tarihi Mustafa Suhpi'nin Hayatı Ulaş Öztaylan

TKP - Tarihi Mustafa Suhpi'nin Hayatı

Bizzat TBMM'nin bilgisi dâhilinde 1920 tarihinde Bakü'de kurulan TKP, Türkiye, Cumhuriyeti'nin kuruluşundan itibaren varlığıyla daima tartışılan siyasi bir kurumdu. Kurucularından Mustafa Suphi'nin Karadeniz de hunharca katledilmesi, karanlık ...


Kargo Ücreti : 7,90 TL
Kitapzen Fiyatı
: 25,00 TL
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.

Bizzat TBMM'nin bilgisi dâhilinde 1920 tarihinde Bakü'de kurulan TKP, Türkiye, Cumhuriyeti'nin kuruluşundan itibaren varlığıyla daima tartışılan siyasi bir kurumdu. Kurucularından Mustafa Suphi'nin Karadeniz de hunharca katledilmesi, karanlık ilişkilerin su yüzüne çıkmasına neden oldu. Kurtuluş Savaşı süresince Türk-Sovyet, ilişkilerine dikkat eden hükümet bu siyasi cinayetle büyük zan altında kalmış, TBMM, tutanaklarına geçen gizli celselerde bu konu uzun uzadiya tartışılmıştı.

Enver Paşa hayranı olduğu bilinen Yahya Kahya tarafından öldürülen Mustafa Suphi ve yoldaşları neden susturulmak istenmişti? Mustafa Kemal'in yaşananlar karşısındaki tutumu neydi? Kazım Karabekir'e verilen yetkiler nelerdi? Mustafa Suphi, Ittihatçılar hakkında neler düşünüyordu?

Kitabın Özelikleri

Stok Kodu
9786059766128
Boyut
13.50x21.00
Sayfa Sayısı
270
Basım Tarihi
2020-03
Kapak Türü
Ciltsiz
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Gerçek Tıp plus Gerçek Tıbbın 10 Şifresi 88,00 TL    55,58 TL  
Kapat