Facebook Twitter Instagram Kargo Banner
Timur'un Günlüğü Kolektif

Timur'un GünlüğüTüzükat-ı Timur

Kolektif  / 
Büyük komutan Timur Türk dilini konuşan bir liderdi ve kurduğu medeniyet daha sonrasındaki diğer Türk devletlerini de ciddi manada etkiledi. 1402' deki Ankara savaşı Yıldırım Bayezid ve Osmanlı için hatırlamak istemediğimiz bir son ile ...

Stokta var
Kargo Ücreti : 6,90 TL
Kitapzen Fiyatı
: 25,00 TL
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.

Büyük komutan Timur Türk dilini konuşan bir liderdi ve kurduğu medeniyet daha sonrasındaki diğer Türk devletlerini de ciddi manada etkiledi. 1402' deki Ankara savaşı Yıldırım Bayezid ve Osmanlı için hatırlamak istemediğimiz bir son ile neticelenmişti. Bayezid esir düştü ve on iki yıllık fetret devri sonrasında Osmanlı'nın Avrupa'daki ilerleyişi durdu.

Belki de bu nedenle Timur'a hak ettiği değeri vermeye pekte gönlümüz razı olmamış. İmparatorluğumuz Osmanlı ile büyük Türk Hakanı Timur'un yaptığı savaşın belki de bizi teselli edecek tek olumlu neticesi, yıllarca Hristiyanların elinde bulunan İzmir Kalesi'nin Timur'un Anadolu seferi ile Müslümanların eline geçmesi oldu. Ankara Savaşı sonrası Timur'un hedefi Çin seferi idi. Ancak henüz hazırlık aşamasındayken 1405 de öldü. Eğer Çin seferine çıksaydı ile başlayan varsayımlar konunun kahramanı on yedi savaşından da zaferle çıkan Emir Timur olunca karşı tarafa pek şans tanımıyor.

Kitabın Özelikleri

Stok Kodu
9786257887465
Boyut
13.50x21.50
Sayfa Sayısı
112
Basım Yeri
Konya
Basım Tarihi
2020-08
Çeviren
Selçuk Bal
Kapak Türü
Ciltsiz
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Gerçek Tıp plus Gerçek Tıbbın 10 Şifresi 84,07 TL    52,96 TL  
Kapat