Facebook Twitter Instagram Kargo Banner
30
Senin Ramazan'ın M. Fatih Çıtlak

Senin Ramazan'ınRamazan'ın İnsanı Güzelleştirmesine Dair

Ramazan ayı, eşref-i mahlukat olan insandaki güzelliğin ortaya çıktığı manevi bir mevsimdir. Bu ayda tutulması farzolan oruç ibadetiyle hayatımız bambaşka bir şekil alır, yine bu aya mahsus teravih, mukabele ve itikâfla, ...

Stokta var
Kargo Ücreti : 6,90 TL
Liste Fiyatı
: 25,00 TL
Kitapzen Fiyatı
: 17,50 TL
Kazancınız
: 7,50 TL
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.

Ramazan ayı, eşref-i mahlukat olan insandaki güzelliğin ortaya çıktığı manevi bir mevsimdir. Bu ayda tutulması farzolan oruç ibadetiyle hayatımız bambaşka bir şekil alır, yine bu aya mahsus teravih, mukabele ve itikâfla, fıtratımızauygun davranarak Fıtır Bayramı'na ulaşırız.

Kur'an-ı Kerim'de oruç nasıl anlatılmıştır? Efendimiz (sas) oruçla alakalı hangi müjdeleri vermiştir?

Teravihnamazı ilk defa nasıl kılınmıştır? Mukabele nasıl okunmalıdır? İtikâfta nelere dikkat edilmelidir? Elinizdeki kitapRamazan ayı denildiğinde hemen hemen herkesin ilk olarak aklına gelecek bu soruları cevaplamakla kalmıyor,bizleri Ramazan ayı hakkında yeniden düşünmeye sevk ediyor.

Oruç tutuyoruz ama orucun ruhu nedir? Ramazan ayı, içerisindeki ibadetlerle bize ne anlatır? İbadetlerin görünenkısımlarının ardında, mana boyutunda neleri düşünmeliyiz? Gelin, hep birlikte Ramazan ayının bize neler anlattığınıdinleyelim...

“Ramazan, insana bir aylık süre içerisinde en az bir senelik hayat tarzını, insanca ve Müslümanca yaşama şeklinitatbik ve tarif eder. Ramazan, her sene yepyeni bir insan inşa eder. Ramazan, tüm senenin isini pasını, gafletini,uyuşukluğunu alır; bayram sabahıyla fıtratını bulan insana, gelecek Ramazan'a kadar istikamet çizer. Ramazannasiptir. Ramazan hayattır. Ramazan dinin ruhudur. Müslüman'ın hayat şeklidir. Sene boyunca olması gerek ahlakıncanlı, eşi bulunmaz örneğidir.”

Kitabın Özelikleri

Stok Kodu
9789755749433
Boyut
16.00x23.50
Sayfa Sayısı
272
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2020-04
Kapak Türü
Ciltsiz
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Gerçek Tıp plus Gerçek Tıbbın 10 Şifresi 84,07 TL    52,96 TL  
Kapat