Facebook Twitter Instagram Kargo Banner
23
Selefi Salihinin Mezhebi İmam Gazali

Selefi Salihinin MezhebiHuccetü'l İslam

İmam Gazali rahmetullahi aleyhin “İlcâmu'l Avâm an İlmi'l Kelâm”, diğer adıyla “Risâle fî Mezhebi Ehlisselef” adlı kitabı vefatından iki hafta kadar önce, hicri 505 yılının Cemadilâhir ayının başında selefi salihinin mezhebi ...

Stokta var
Kargo Ücreti : 6,90 TL
Liste Fiyatı
: 20,00 TL
Kitapzen Fiyatı
: 15,40 TL
Kazancınız
: 4,60 TL
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.

İmam Gazali rahmetullahi aleyhin “İlcâmu'l Avâm an İlmi'l Kelâm”, diğer adıyla “Risâle fî Mezhebi Ehlisselef” adlı kitabı vefatından iki hafta kadar önce, hicri 505 yılının Cemadilâhir ayının başında selefi salihinin mezhebi hakkında yazmış olduğu bir kitaptır.
İmam Gazali bu kitabı niçin yazdığını şöyle beyan etmiştir: “Bana, Allah Teâlâ hakkında Kur'an ve sünnette geçen; ilimden uzak kıt akıllı kişilere, Haşeviye'den olan cahillere ve sapıklara teşbihi çağrıştıran bazı haberlerin manası hakkında sordun. O cahil kimseler, bu haberlerin zahiri manasına inanarak Allah'ın mutlaka tenzih edilmesi gereken suret, el, ayak, inme, bir yerden bir yere intikal etme, arşın üzerine oturma, istikrar ve buna benzer şeyleri Allah'a nispet ettiler ve bu inancın, selefin inancı olduğunu iddia ettiler. Bu soruyu sorman vesilesiyle sana, selefi salihinin gerçek inancını anlatmak, bu müteşabih haberler hakkında bütün halkın inanması gereken şeyleri açıklamak ve böylece hakkın üzerini örten örtüyü kaldırmak istiyorum. Bu açıklamalarla soru sorup araştırma yapılması gereken konuları ve susup hiç araştırma yapılmaması gereken konuları da belirteceğim.”

İmam Gazali rahmetullahi aleyh'in bu kitabı yazma gayelerinden biri de herkesin bilmesi gereken İslam akidesini avama anlayacağı bir şekilde sunmak; onlara akide hakkında bir şey sorulduğunda nasıl cevap vereceklerini öğretmek; üzerlerine farz olan şeyler konusunda derine inmeden nasıl cevap vereceklerini bildirmektir.

Kitabın Özelikleri

Stok Kodu
3990000050847
Boyut
13.50x21.00
Sayfa Sayısı
272
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2018-10
Kapak Türü
Ciltsiz
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Gerçek Tıp plus Gerçek Tıbbın 10 Şifresi 84,07 TL    52,96 TL  
Kapat