Facebook Twitter Instagram Kargo Banner
new
Mustafa Kemal'in Gizli Örgütü - Ekrem Baydar'ın Anıları Sami Karaören

Mustafa Kemal'in Gizli Örgütü - Ekrem Baydar'ın Anıları

Milli Mücadele'nin en ateşli günlerindeyiz… İstanbul işgal altındadır. Anadolu hareketinin en büyük önceliği, gereksinim duyulan cephanenin ve haberleşme araç-gereçlerinin Ankara'ya iletilmesidir. İşte bu şartlarda, büyük zorluklara ...

Stokta var
Kargo Ücreti : 22,00 TL
Kitapzen Fiyatı
: 43,80 TL
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.

Milli Mücadele'nin en ateşli günlerindeyiz… İstanbul işgal altındadır. Anadolu hareketinin en büyük önceliği, gereksinim duyulan cephanenin ve haberleşme araç-gereçlerinin Ankara'ya iletilmesidir. İşte bu şartlarda, büyük zorluklara göğüs gererek, iç ve dış düşmanlardan gizli olarak Anadolu'nun kalbine sürekli bir hat kuran Felâh Grubu'nun kurucusu Kurmay Binbaşı Ekrem Bey ve arkadaşlarının saygıdeğer çalışmaları, vatanın kurtuluşuna büyük katkı yapmıştır.


Kurtuluş için savaşan ordumuzun başarısında önemli payı olan emekli Korgeneral Ekrem Baydar'ın “Mustafa Kemal'in Gizli Örgütünü Ben İdare Ediyordum” adı ile yayımlanan anıları, Milli Mücadele'ye dair gizli kalmış birçok konunun üzerindeki sis perdesini kaldırmıştır.


Cumhuriyet gazetesinin deneyimli yazı işleri müdürü Sami Karaören tarafından derlenerek 6 Ekim – 2 Kasım 1970 tarihleri arasında yazı dizisi olarak ilk defa gün yüzüne çıkarılan, tarihi belge niteliğindeki bu anılar, büyük ses getirmiştir. Anadolu Devrimi'nin 100. Yılında, bir diğer usta kalem Işık Kansu'nun yayına hazırladığı bu eser, ülkemizin kurtuluş ve kuruluş destanına ilişkin olayların içyüzünü ortaya koymakta ve bugün de yanlış bilinen kimi noktaları aydınlığa çıkarmaktadır.
(Tanıtım Bülteninden)


Kitabın Özelikleri

Stok Kodu
9786257715904
Boyut
13,5 x 19,5
Sayfa Sayısı
130
Basım Tarihi
2023
Kapak Türü
İnce Kapak
Dili
Türkçe
Gerçek Tıp plus Gerçek Tıbbın 10 Şifresi 220,00 TL    146,30 TL  
Kapat