Facebook Twitter Instagram Kargo Banner
28

Şafiiler İçin Sorulu Cevaplı İmam Nevevi'nin Fetvaları (Ciltli)

İnsanoğlu yaratıldığında teklife muhatap olmuştur. Eşref-i mahluk olarak yaratıldığında teklif edilen din emanetini hayata ve hayatına tatbikle mükellef kılınmıştır.İşte bu mükellefiyetin sınırlarını yine teklif eden kainatın ...

Tedarik Süresi 4 gün
Kargo Ücreti : 7,90 TL
Liste Fiyatı
: 65,00 TL
Kitapzen Fiyatı
: 46,80 TL
Kazancınız
: 18,20 TL
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.

İnsanoğlu yaratıldığında teklife muhatap olmuştur. Eşref-i mahluk olarak yaratıldığında teklif edilen din emanetini hayata ve hayatına tatbikle mükellef kılınmıştır.
İşte bu mükellefiyetin sınırlarını yine teklif eden kainatın sahibi çizmiştir. Mükellef olan insan yaratanını hoşnut etmek, onun rızasını kazanmak için şu köprü dünyasında günümüze kadar Tevhid sancağını taşımış ve bugünden sonra da taşıyacaktır. Onun için de kıyamete dek devam edecek olan İslam'ın Peygamberinin (sav) varisleri olan alimler günümüze kadar yüzbinlerce eser bırakmışlardır. Hicri 7. asrın büyük alimlerinden olan İmam-ı Nevevî, insanımızın muğlak olan birçok problemine çözüm getirmiş, devrinin ve devrimize kadar olan insanları da rahatlatmıştır. Rabbimize şükürler olsun.

Günümüzde mü'minlerin birçok problemi vardır. İşte bu problemlerimize ayet ve hadislere dayanarak çözüm getirmiştir. Kendinden önceki nadide eserlerden ve alimlerden de faydalanmıştır.

İmam Nevevî, devrinde bizzat gelerek problemlerini soranlara cevap vermiş, hem o günün hem de günümüzün mü'minlerine fetvalarıyla ışık tutmuştur.

Kitabın Özelikleri

Stok Kodu
9786059589291
Boyut
16.00x24.00
Sayfa Sayısı
352
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2016-11
Çeviren
Abdülbari Polat
Kapak Türü
Ciltli
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Arapça Türkçe
Gerçek Tıp plus Gerçek Tıbbın 10 Şifresi 88,00 TL    55,58 TL  
Kapat