Facebook Twitter Instagram Kargo Banner
27
Orsinya Öyküleri Ursula K. Le Guin

Orsinya Öyküleri

Ursula K. Le Guin, bilimkurgu ve fantazi edebiyatına damga vurmuş en büyük yazarlardan. Kitapları ve fikirleriyle hem okurlara hem de yazarlara ilham veren Le Guin, yalnızca türün değil tüm yirminci yüzyılın en önemli edebiyatçılarından. ...

Stokta var
Kargo Ücreti : 5,50 TL
Liste Fiyatı
: 26,00 TL
Kitapzen Fiyatı
: 18,98 TL
Kazancınız
: 7,02 TL
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.

Ursula K. Le Guin, bilimkurgu ve fantazi edebiyatına damga vurmuş en büyük yazarlardan. Kitapları ve fikirleriyle hem okurlara hem de yazarlara ilham veren Le Guin, yalnızca türün değil tüm yirminci yüzyılın en önemli edebiyatçılarından.

Orsinya… ortaçağ kalelerinin, surlarla çevrili şehirlerin ve kadim tanrıların mesken tuttuğu dağlara uzanan tren raylarının diyarı. Hayatın sert, düşlerin kırılgan ve bilinmedik güçlerin parçalamaya çalıştığı halkın akıl bütünlüğünü yitirmeme uğraşı verdikleri bir ülke burası.

Le Guin'in kendi için yarattığı bir Doğu Avrupa ülkesi olan Orsinya'da geçen ve yaklaşık sekiz yüz yıllık bir tarihten kesitler sunan Orsinya Öyküleri, yazarın kelime işçiliğinin ve karakter yaratımının başarısını gözler önüne sermekle kalmayıp modern edebiyattaki en sıradışı başkaldırı, devrim, şiddet ve aşk öykülerini de bir araya getiriyor.

Kitabın Özelikleri

Stok Kodu
9786053758754
Boyut
13.50x21.00
Sayfa Sayısı
224
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2018-12
Çeviren
Çiğdem Erkal
Kapak Türü
Ciltsiz
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Kategoriler
Kapat