Facebook Twitter Instagram Kargo Banner
10
Modern İpek Yolu Dergisi Sayı: 10 Ocak 2020 Kolektif

Modern İpek Yolu Dergisi Sayı: 10 Ocak 2020

Kolektif  / 
Kırmızı Kedi Yayınevi ve CRI-Çin Uluslararası Radyosu'nun işbirliğiyle üç ayda bir yayımlanan Çin kültürü, ekonomi ve politika dergisi “Modern İpek Yolu” 10. sayısıyla okuyucu karşısında. “Modern İpek Yolu” dergisinin 10 ...

Stokta var
Kargo Ücreti : 5,50 TL
Liste Fiyatı
: 15,00 TL
Kitapzen Fiyatı
: 13,50 TL
Kazancınız
: 1,50 TL
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.

Kırmızı Kedi Yayınevi ve CRI-Çin Uluslararası Radyosu'nun işbirliğiyle üç ayda bir yayımlanan Çin kültürü, ekonomi ve politika dergisi “Modern İpek Yolu” 10. sayısıyla okuyucu karşısında.

“Modern İpek Yolu” dergisinin 10 sayısındaki kapak konusu Türkiye- Çin arasındaki ticaretteki son durum. Çin Halk Cumhuriyeti ile Türkiye arasındaki ticari ilişkiler her yıl büyüyerek devam ediyor. Türkiye ile Çin arasındaki ticari faaliyetleri Çin İstanbul Başkonsolosluğu Ticaret Ataşesi Songfeng Huang ile konuştuk. Songfeng, Çin ile ticaret yapan veya yapmak isteyen Türk iş insanlarına dört öneride bulunarak, bu öneriler doğrultusunda ticaret yapanların çok başarılı olacağının altını çizdi.

Çin, ekonomisi dışında büyük bir kültürel birikime de sahip. Bu zengin kültürün hayat bulduğu en önemli mekanların başında da kitabevleri gelmekte. Çin'in en büyük ve en otantik kitabevlerini bu sayımızda siz değerli okuyucularımıza tanıtmaya çalıştık.
Hong Kong'ta yaşanan olaylarda yalanlar-gerçekler birbirine karışmış durumda. Erkin Öncan Hong Kong'ta yaşanan olaylarda yalanları ve gerçekleri Modern İpek Yolu dergisinde ortaya koyuyor. Yalanları- gerçekleri okumaya hazır mısınız?

Çin çok köklü bir denizcilik kültürüne de sahip. Şimdi Bir Kuşak Bir Yol Girişimi çerçevesinde gelişen Deniz İpek Yolu ile de denizcilik Çin için çok önemli bir alan haline geldi. Çin'in denizciliğe verdiği önemin daha iyi anlaşılması için kadim Çin'in en büyük amirali olan Zheng He'nin hayatını ve seyahatlerini anlatan bir yazıyı siz değerli okuyucularımla paylaşıyoruz.

Tabii ki “Modern İpek Yolu” dergisindeki yazılar yukarıda saydıklarımızla sınırlı değil, daha birçok ve renkli yazı sizleri bekliyor.

Kitabın Özelikleri

Stok Kodu
3990000031382
Boyut
19.50x25.50
Sayfa Sayısı
130
Basım Tarihi
2020-01
Kapak Türü
Ciltsiz
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Kategoriler
Kapat