Facebook Twitter Instagram Kargo Banner
Miras Aşklar Miras Acılar İbrahim Dağhan

Miras Aşklar Miras Acılar

Tarihin şahit olduğu en büyük göçlerden biridir mübadele. Varlığını, kimliğini, geçmişini, köklerini bırakıp, bilinmeyen yere bilinmeyen geleceği yaşamaya gitmek. Aslında olan gitmek değil gelmekti bir bakıma. Çünkü ilk gelinen ...

Stokta var
Kargo Ücreti : 7,90 TL
Kitapzen Fiyatı
: 32,00 TL
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.

Tarihin şahit olduğu en büyük göçlerden biridir mübadele. Varlığını, kimliğini, geçmişini, köklerini bırakıp, bilinmeyen yere bilinmeyen geleceği yaşamaya gitmek. Aslında olan gitmek değil gelmekti bir bakıma. Çünkü ilk gelinen yere dönülmüştür. O zaman buna göç denilebilir mi? Denilemez ise Ege'nin iki ya­kasında ve adalarda yaşanan bunca acıya ne denmeli o zaman?

Siyasetin ve nihayetinde savaşın neden olduğu bu göçte in­sanlar götürebildiklerinden çok götüremediklerine üzüldüler ve zorlandılar. Kimisi arkadaşını, komşusunu, hatıralarını, alışkanlık­larını ... Kimisi kedisini, çiçeklerini, çeyiz sandığını ... Kimisi de gelecek hayallerini kurduğu aşkını ... Ancak aşk için karşılaştıkla­rı zorlukların nedeninin geldikleri yerdeki inanç ve köken farklılı­ğı olduğunu düşünürlerken vardıkları yerde de aynı şeylerin zorluk nedeni olmasının paradoksunu yaşadılar.

Sonuçta insanlar her türlü zorluğuna rağmen iyi ki aşktan ders almıyorlar ki aşk hep tekerrür edip duruyor.

Kitabın Özelikleri

Stok Kodu
9789752493681
Boyut
13.50x19.50
Sayfa Sayısı
248
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2021-02
Kapak Türü
Ciltsiz
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Kategoriler
Gerçek Tıp plus Gerçek Tıbbın 10 Şifresi 88,00 TL    55,58 TL  
Kapat