Facebook Twitter Instagram Kargo Banner
23
Mevsimsiz Çocuklar Merve Ateş

Mevsimsiz Çocuklar

Nurhan Cihan  / 
Günümüz aileleri artık tek çocuk kültürü, küçük ev anlayışı ile bedeninden küçük kutuya sıkıştırılmış çocuklar inşa etmeye başladı, öyle ki aile kavramını bilmeyen çocuklar kendi mevsimlerinin farkına varamadığından ...

Stokta var
Kargo Ücreti : 5,50 TL
Liste Fiyatı
: 18,00 TL
Kitapzen Fiyatı
: 13,86 TL
Kazancınız
: 4,14 TL
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.

Günümüz aileleri artık tek çocuk kültürü, küçük ev anlayışı ile bedeninden küçük kutuya sıkıştırılmış çocuklar inşa etmeye başladı, öyle ki aile kavramını bilmeyen çocuklar kendi mevsimlerinin farkına varamadığından bugün tüm ebeveynlerin şikayet ettiği çocuk modeli ortaya çıktı ve “Mevsimsiz Çocuklar” onlara yıkılan isim oldu.

“Teknolojinin ilerlemesi, çocuklarda gereksiz ilaç kullanımı, ailelerin çocuğun istediği her şeyi alma yoluna gitmesi ve ‘Mevsimsiz Çocuklar' yetiştirme eğilimi çocukların neşesiz ve sorunlu olmasına neden oluyor.”

Geçmişte sokaklarda oynayan, kolay sosyalleşebilen çocuklar ne yazık ki artık gitgide daha farklı olmaya başladı.

Yapılan araştırmalar Mevsimsiz Çocuklar'ın neşesiz, daha içine kapanık olduğunu, çabuk vazgeçtiklerini ve odaklanamama sorunu yaşadıklarını ortaya çıkarıyor.

“Çocukların yalnızlığı gerçek bir salgındır. Bu salgın, sarılmanın, öpüşmenin veya güzel sohbetlerin artık bulunmadığı sofralarda büyüyen ismini “Mevsimsiz Çocuklar” koyduğumuz bir salgındır.

Bu kitapta aile kavramının önemi, geçmişimiz ile gurur duyan bir neslin inşasını, sevginin ve sabrın onların geleceği için en büyük anahtar olduğunu muhabbet tadında hikayelerle anlatmaya çalıştık.

Kitabın Özelikleri

Stok Kodu
9786057907363
Boyut
13.50x21.00
Sayfa Sayısı
144
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2020-02
Kapak Türü
Ciltsiz
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Kategoriler
Kapat