Facebook Twitter Instagram Kargo Banner
35
Kırık Düşler Ülkesi Mehmet Altan

Kırık Düşler Ülkesi

Mehmet Altan  / 
"Avusturyalı yazar Thomas Bernhard, evinizdeki tatil sabahı ile yaşamın 'zoraki durumlarındaki' tatil sabahları arasındaki farkı bir tek cümleyle özetliyor. 'Zoraki yaşam duraklarındaki' sabahları 'tüm düşlerin aynı saatte bittiği ...

Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.

"Avusturyalı yazar Thomas Bernhard, evinizdeki tatil sabahı ile yaşamın 'zoraki durumlarındaki' tatil sabahları arasındaki farkı bir tek cümleyle özetliyor. 'Zoraki yaşam duraklarındaki' sabahları 'tüm düşlerin aynı saatte bittiği yerler' olarak tanımlıyor. Yatılı okullarda aniden yanan çıplak ışıklarla... Askerde 'kalk koğuş' bağırtısıyla... Hastanelerde erken kahvaltılarla..."

Kırık Düşler Ülkesi, geçtiğimiz yıllarda hemen hemen hepimizin yaşadığı hayal kırıklıklarının ülkesidir. Türkiye, yaşamı, kendi adına koca bir hapishaneye çevirmeyi başarmıştır. Burada başınıza öyle işler gelir ki, bunun etkilerinden kendini kurtarabilen çıkmamıştır. Bu yüzden burada herkesin uykusu aynı anda bölünür, bütün düşler aynı anda biter. Bernhard'ın işaret ettiği 'zoraki yaşam durakları' Kırık Düşler Ülkesi'nde öyle çoktur ki, dışarıda artık 'bilgi toplumu'nu kurmuş Avrupalıların hayal güçleri bunu ancak mizah sayfalarına yerleştirir. Bu kitap, Mehmet Altan'ın 1992 yazılarından seçmeleri içeriyor.

Kitabın Özelikleri

Stok Kodu
9789750703843
Boyut
13.0x20.0
Sayfa Sayısı
233
Basım Tarihi
2004-04
Kapak Türü
Ciltsiz
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Gerçek Tıp plus Gerçek Tıbbın 10 Şifresi 84,07 TL    53,19 TL  
Kapat