Facebook Twitter Instagram Kargo Banner
35
Ertelenmiş Hayatları Geri Verin Mehmet Altan

Ertelenmiş Hayatları Geri Verin

Mehmet Altan  / 
"Türkiye, tüm toplumsal zafiyetlere 'demokrasi'nin panzehir olduğunu içine sindirmek istemiyor. Egemen 'militer' anlayış, demokrasinin kendi iktidarını da kenara iteceğini bildiğinden, sürekli 'toplumsal korkular' üretiyor. Bu, kendisinin ...

Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.

"Türkiye, tüm toplumsal zafiyetlere 'demokrasi'nin panzehir olduğunu içine sindirmek istemiyor. Egemen 'militer' anlayış, demokrasinin kendi iktidarını da kenara iteceğini bildiğinden, sürekli 'toplumsal korkular' üretiyor. Bu, kendisinin hukuk dışı dokunulmazlığını perçinliyor. Eskiden 'komünizm' bizi korkutmak için kullanılan umacıydı. Şimdi 'dincilik' ve 'Kürtçülük' moda."

Ertelenmiş Hayatları Geri Verin, belleği zayıf toplumuza, 'yakın geçmişi' hatırlatıyor. Dünyadaki gelişmelere kayıtsız kalışımız, gelişen bilgi teknolojisinin izlememekte gösterdiğimiz olağanüstü beceri, sonunda bize pahalıya mal olmuştur. Dengesini yitirmiş gelir dağılımı, 'derin' bürokrasinin elinde kıvranan yurttaş ve arayı hızla açan Avrupa... Sorunlarımızın çözümünü kendi içimizde arayacaktık elbette, ama öncelikle şuna karar vermemiz gerekiyordu: Böyle bir çözüm arayışına var mıydık? Mehmet Altan, sıcak 1993 yılını satırlarında bütün canlılığıyla ortaya koyuyor. Yaşadıklarından ders almak isteyenler ve ülke sorunlarına yeni yöntemlerle çözüm arayanlar için bu kitap bir hatırlatma. Yeter ki hayatlar ertelenmesin.

Kitabın Özelikleri

Stok Kodu
9789750703867
Boyut
14.0x20.0
Sayfa Sayısı
243
Basım Tarihi
2004-04
Kapak Türü
Ciltsiz
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Gerçek Tıp plus Gerçek Tıbbın 10 Şifresi 84,07 TL    53,19 TL  
Kapat