Facebook Twitter Instagram Google Plus Kargo Banner
25
Paris'te Bir Karınca Marc Vidal

Paris'te Bir Karınca

Marc Vidal  / 
Çünkü Büyük BaşarılarKüçük Zaferlerle Başlar Girişimcilikteki başarısını uluslararası alana taşıyan bir gencin hikâyesiGirişimci Ruhu Diye İşte Buna Denir! Bir girişimci için şirket kurmak istediğinde en önemli şey ...

Stokta var
Kargo Ücreti : 3,90 TL
Liste Fiyatı
: 19,90 TL
Kitapzen Fiyatı
: 14,93 TL
Kazancınız
: 4,97 TL
Bonus Card
Taksit Sayısı
Taksit tutarı
Genel Toplam
2
   
   
3
4,98   
14,93   
4
   
   
5
   
   
6
2,69   
16,12   
7
   
   
8
   
   
9
1,84   
16,57   
Ortak Ödeme Maksimum
Taksit Sayısı
Taksit tutarı
Genel Toplam
2
   
   
3
4,98   
14,93   
4
   
   
5
   
   
6
2,69   
16,12   
7
   
   
8
   
   
9
1,84   
16,57   
World Card - 75 TL ve Üzerine Peşin Fiyatına 2+3 taksit
Taksit Sayısı
Taksit tutarı
Genel Toplam
2
7,47   
14,93   
3
5,20   
15,60   
4
3,94   
15,75   
5
3,18   
15,90   
6
2,69   
16,12   
7
2,32   
16,27   
8
2,05   
16,42   
9
1,84   
16,57   
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.

Çünkü Büyük Başarılar
Küçük Zaferlerle Başlar

Girişimcilikteki başarısını uluslararası alana taşıyan bir gencin hikâyesi

Girişimci Ruhu Diye İşte Buna Denir!

Bir girişimci için şirket kurmak istediğinde en önemli şey hayallerinin peşinden gitmektir. Marc Vidal'in bir girişimci olarak daha on yedi yaşından itibaren hayatına prensip edindiği bu kural onu bugünlere getirdi. Sonuçları iyi de olsa kötü de olsa bir şirket kurma yolunda ve fırsat yaratma konusunda Marc hep en iyi bildiği şeyi yaptı: gözlemlemek, araştırmak, dinlemek ve analiz etmek.

Bu kitapta Marc Vidal, iş dünyasındaki ilk tecrübesinin ona hayat ve şirketler hakkında verdiği önemli dersleri kendi hayat hikâyesi üzerinden bizlerle paylaşıyor.

Kırklarında bir adam dünyanın en önemli şirketlerinden biriyle görüşmeye gider. Chicago'da saat üçü geçiyordur, adamın projesine verilen teklif ise gayet yüksektir.

Ancak adam tamamen mantık dışı davranıp teklife hayır der. Çünkü şirket yetkilileri milyonluk tekliflerinin ne kadar cazip olduğundan bahsederken adam, daha on yedi yaşındayken Paris'te gördüğü bir karıncayı ve sonrasında başına gelenleri anımsamıştır. Oraya kadar hayallerinden vazgeçmek için gitmemiştir.
Paris'te Bir Karıncaişte bu hikâyeyle başlıyor; yazarın kendi ağzından anlattığı gerçekçi ve eğlenceli hikâye on yedisinde bir gencin hayalini kurduğu şeyi başarma macerasını konu alıyor.

Yazar on bölümlük bu kitapta, Paris denen koca şehirde beş parasız ve tecrübesiz bir gencin deneyip yanılıp, yenilikler peşinde koşup, zor kararlar verip yaratıcılığını kullanarak sonunda kendi çapında dünyanın en sevimli şirketlerinden birini, “14 Çinli ve Bir İspanyol A.Ş.”yi nasıl kurduğunu gösteriyor.

“Yenilik yapmak her şeyin başında gelir, girişimci dediğin de ekibini her açıdan tanımayı ve onlar için yeni alanlar yaratmayı öğrenmelidir.Paris'te Bir Karıncada işte tam bunu konu alıyor ve nasıl başarıya ulaşılacağını gösteriyor.”

Rodolfo Carpintier

“Marc Vidal tekrar tekrar okunmayı hak eden bir yazar. İnsanın kendi şirketini kurma ve geliştirme macerasının ne kadar güzel olduğunu gösteriyor.”

Daniel Lacalle

“Bu kitap tüm işletme okullarında okutulması gereken küçük bir inovasyon kılavuzu gibi. Hayaller, meydan okumalar ve bütün bir süreç ilham veren, gerçek bir hikâyede toplanmış.”

Didac Lee

“Kaçırılmaması gereken o treni yakalamak için insana umut ve cesaret veren bir hikâye.”

Xaiver Verdaguer

“Fırsatlar en beklenmedik anlarda insanın karşısına çıkar. Sadece gözünü dört açmalı ve bu fırsatların akışına kendini kaptırmalısın. Vidal'in kitabıyla neleri fırsata dönüştürebileceğinizi göreceksiniz.”

Elena Gómez del Pozuelo

“Bu harika kitap içinizdeki girişimci ruhu uyandıracak.”

Alejandro Suarez

Marc Vidal, İspanyadan ünlü bir girişimci ve ekonomi analistidir. Aynı zamanda şirketler ve kurumlar için inovasyon danışmanlığı yapan Vidal, televizyon kanallarıyla da çalışmakta ve uluslararası konuşmalar yapmaktadır.

İlk başlarda büyük firmalar için çalışmış ancak daha sonra start-uplar ilgisini çekmiştir. Avrupa ve Amerika arasında onlarca şirket kurmuş ve teknoloji bazlı şirketlere yatırımcı olarak katılmıştır.

İspanya'da internet üzerinde en etkili insanlar arasında seçilen Vidal'in blogu da 2009'da EuroBlogs Awards üçüncülük ödülüne layık görülmüş ve girişimcilik konusundaki en önemli on İspanyolca blog arasında gösterilmiştir.

Amerika ve Avrupa'daki çeşitli üniversitelerde ve işletme okullarında hocalık yapan Vidal, Madrid Politeknik Üniversitesi Yeni Ekonomi araştırma grubu arasında yer alıyor.

Dublin ve Miami arasında yaşasa da göçebe hayatıyla nam salmış durumda olan yazarın iki kitabı daha bulunmakta.

Kitabın Özelikleri

Stok Kodu
9786052993279
Boyut
14.00x21.00
Sayfa Sayısı
104
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2017-11
Çeviren
Aylin Çetinkaya
Kapak Türü
Ciltsiz
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Kapat