Facebook Twitter Instagram Kargo Banner
33
Köz Öbekleri Turabi Saltık

Köz Öbekleri

Köz Öbekleri adlı bu çalışma tarihsel bir döneme tanıklıktır. 12 Eylül karanlığının topluma karşı saldırıları, sıkıyönetim uygulamalarıyla tüm ülkenin ve yaşamın zindan edildiği bir süreci ele almaktadır. Hem ...

Stokta var
Kargo Ücreti : 6,90 TL
Liste Fiyatı
: 20,00 TL
Kitapzen Fiyatı
: 13,40 TL
Kazancınız
: 6,60 TL
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.

Köz Öbekleri adlı bu çalışma tarihsel bir döneme tanıklıktır. 12 Eylül karanlığının topluma karşı saldırıları, sıkıyönetim uygulamalarıyla tüm ülkenin ve yaşamın zindan edildiği bir süreci ele almaktadır. Hem cezaevlerinde hem dışarıda her türlü antidemokratik uygulamaların sürdüğü bir döneme ışık tutan bir çalışmadır.
Askerî faşist darbe sonucu hapishanelerin tıka basa dolu olduğu, her türlü hak gasplarının sürdüğü, basının susturulduğu, sendikal örgütlenmelerin, yürüyüşlerin, mitinglerin yasaklandığı, düşünce özgürlüğünün olmadığı, hukuksuzluğun hüküm sürdüğü bir dönemdir ele alınan.
İçerideki tutsakların işkenceler karşısında bedenlerini açlık grevlerine, ölüm oruçlarına yatırdıkları, sonuç alıcı güçlü kitlesel eylemliklerin dönemidir.
Sade ve yalın bir dille anlatılan okuma ve algılamayı kolay kılan Köz Öbekleri adlı bu çalışmayı okuyunca insan, hem yaşanan mizahi şeylere gülümseyecek, hem işkence, hücre, hapis, zindan koşullarında dirençli o yaşama hayretle bakacak.

Kitabın Özelikleri

Stok Kodu
9786050604887
Boyut
13.50x19.50
Sayfa Sayısı
160
Basım Tarihi
2020-10
Kapak Türü
Ciltsiz
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Kategoriler
Gerçek Tıp plus Gerçek Tıbbın 10 Şifresi 84,07 TL    52,96 TL  
Kapat