Facebook Twitter Instagram Kargo Banner
5
Turizm 4.0 - Dijital Dönüşüm Kolektif

Turizm 4.0 - Dijital Dönüşüm

Kolektif  / 
Elinizdeki kitap, sürekli değişen ve gelişen teknolojinin meyvesi haline gelen dijital dönüşüm ile ülkemizin bacasız sanayisi olarak adlandırılan turizmin birleşiminden oluşmuş; hem teorik hem uygulama alanındaki ilk kitap olma ...

Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.

Elinizdeki kitap, sürekli değişen ve gelişen teknolojinin meyvesi haline gelen dijital dönüşüm ile ülkemizin bacasız sanayisi olarak adlandırılan turizmin birleşiminden oluşmuş; hem teorik hem uygulama alanındaki ilk kitap olma özelliğine sahiptir.

Teknoloji, zaman içerisinde insan yaşamını kökünden değiştirmiş bunun devamında da dijital toplumlar meydana getirmiştir. Dijitalleşmeye hızlı bir şekilde ayak uydurmayı başaran dijital toplum karşısında kendisi gibi teknolojiye hızla ayak uyduran sektörler beklemektedir. Bu değişime dijital toplumun ayak uydurduğu kadar sektörlerin ve personelinde ayak uydurması önemlidir. Aksi takdirde sektörel gerileme ve uyumsuzluk söz konusu olacaktır. Bu kitabın söz konusu olabilecek olan uyumsuzlukları gidereceği düşünülmektedir.

Güncel Dünya Turizm Örgütü (UNWTO) verilerine göre Türkiye dünya sıralamasında gelen turist sayısı ve devamında turizm gelirleri açısından değerlendirildiğinde hak ettiği sıralamaya ulaşamadığı düşünülmektedir. Rekabet ettiğimiz diğer ülkelerin gelir ve gelen turist sayısı sıralaması incelendiğinde üst sıralarda yer alan ülkelerin teknolojinin getirdiği dijital dönüşüm evresine daha eğilimli olduğu görülmektedir. Bu bakış açısından yola çıkarak ülke olarak amacımız hızla ilerleyen dijital dönüşüm çağına ayak uydurmak olmalıdır. İşte bu bakış açısından yola çıkarak birçok değerli akademisyenimizin katkı sağladığı kitabımızın amacı; giderek karmaşık hale gelen dijital dönüşüm ve turizm olgusunun ön plana çıkardığı kavramları, birbirleri arasındaki ilişkiyi hem sektör için yetiştirilen öğrenciler hem de uygulamada bu işi yapan turizm personeli açısından anlaşılır kılmaktır.

Kitabın Özelikleri

Stok Kodu
9786052541340
Boyut
16.00x24.00
Sayfa Sayısı
210
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2019-11
Kapak Türü
Ciltsiz
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Kategoriler
Gerçek Tıp plus Gerçek Tıbbın 10 Şifresi 84,07 TL    52,96 TL  
Kapat