Facebook Twitter Instagram Kargo Banner
60
Kel Aliço - Ünlü Güreşçiler İz Bırakanlar Serisi Hasan Yiğit

Kel Aliço - Ünlü Güreşçiler İz Bırakanlar Serisi

Hasan Yiğit  / 
Altın kemeri en çok alan ve Kırkpınar da inanılmaz bir başarıya imza atan Kel Aliço'dur. Kitabımızda ınceleyecegımız Alıço, gerçekten inanılmaz bir başarı kaZanmiş; yirmi altı yıl Kırkpığıat başpehlivanı olmuştur Kırkpınar ...

Stokta var
Kargo Ücreti : 6,90 TL
Liste Fiyatı
: 5,50 TL
Kitapzen Fiyatı
: 2,20 TL
Kazancınız
: 3,30 TL
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.

Altın kemeri en çok alan ve Kırkpınar da inanılmaz bir başarıya imza atan Kel Aliço'dur.

Kitabımızda ınceleyecegımız Alıço, gerçekten inanılmaz bir başarı kaZanmiş; yirmi altı yıl Kırkpığıat başpehlivanı olmuştur

Kırkpınar güreşleri, kendi kuralları içinde, farklı şekillerde yapıldığı Ve bıı kuralları gelenekleştiği için, güreş sporu olarak kabul edilmemiş, bu yüzden dünya olimpiyat yarışlarına alınmamıştır Olimpiyat yarışlarında güreşçiler kilolarına göre boylara ayrılırlar Mayo giyerler Vücutlarına yağ sürmezler Güreşler süreli olarak yapılır. Belli bir süre içinde yenişemeyen güreşçilerden hangisi fazla puan aldıysa o yenmiş sayılır.

Eskiden Kırkpınar güreşçileri yenişene kadar belki de saatlerce güreşirdi. Ancak günümüzde belli bir sürede yenişemezlerse onlara da puan sistemi uygulanıyor.

Her geçen yüzyılda Kırkpınar güreşlerine ilgi artarak devam etmiş. On dokuzuncu yüzyıla gelindiğinde ilgi doruğa çıkmış. Padişahlar içinde Sultan Abdülaziz de güreşi seven, kendisi de güreşen bir pehlivandı.

Kitabın Özelikleri

Stok Kodu
9786052941041
Boyut
13.50x19.50
Sayfa Sayısı
76
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2018-01
Kapak Türü
Ciltsiz
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Gerçek Tıp plus Gerçek Tıbbın 10 Şifresi 84,07 TL    52,96 TL  
Kapat