Facebook Twitter Instagram Kargo Banner
İfade Hürriyeti Herkese Serbest Reklama Yasak Öyle mi? %25 indirimli J

İfade Hürriyeti Herkese Serbest Reklama Yasak Öyle mi?

John Gray  / 
Reklam özgürlüğünü savunmak, ifade özgürlüğünü savunmaktır. Dünyanın pek çok yerinde ve Türkiye'de ticari ifade özgürlüğünü kısıtlamaya ve belirli ticari ifade tarzlarını yasaklamaya yönelik hareketler, ifade ...

Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.

Reklam özgürlüğünü savunmak, ifade özgürlüğünü savunmaktır. Dünyanın pek çok yerinde ve Türkiye'de ticari ifade özgürlüğünü kısıtlamaya ve belirli ticari ifade tarzlarını yasaklamaya yönelik hareketler, ifade özgürlüğünün kendisine düşman olduğu için tehlikelidir. David Hume'un İşaret ettiği gibi, hürriyetin herhangi bir türünün aniden kaybedilmesi çok nadiren gerçekleşir. Belli bir refah veya sosyal fayda için özgürlüklerinin bir kısırımdan vazgeçenler, farkında olmadan birer birer tüm Özgürlüklerini kaybederler.

Reklam özgürlüğü üzerindeki kısıtlamalara tepkisiz kalarak rıza göstermekle, ifade özgürlüğünün hayati bir boyutunun elimizden kaçıp gitmesine izin vermiş oluruz. İfade özgürlüğünün, reklamı da kapsayarak, bir bütün olduğunu görememek ve hayatın diğer alanlarında asla kabul etmeyeceğimiz sınırların ticari ifade Özgürlüğü üzerine yerleştirilmesini kabul etmek büyük bir talihsizlik olacaktır.
(Arka Kapak'tan)

Kitabın Özelikleri

Stok Kodu
978-000741
Boyut
11.0x18.0
Sayfa Sayısı
36
Basım Tarihi
2003-09
Çeviren
Ataç Ünlü
Kapak Türü
Ciltsiz
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Gerçek Tıp plus Gerçek Tıbbın 10 Şifresi 84,07 TL    53,19 TL  
Kapat