Facebook Twitter Instagram Kargo Banner
14
İstatistik ve Olasılığa Giriş - I Nezir Köse

İstatistik ve Olasılığa Giriş - I

Nezir Köse  / 
Sosyal bilimlerde istatistiğin kullanımı karar vericilere daha doğru karar vermelerini sağlayan bigileri üretmektedir. İstatistiki yöntemlere dayalı nicel veri analizleri özellikle işletme ve iktisat alanlarında yaygın olarak ...

Stokta var
Kargo Ücreti : 6,90 TL
Liste Fiyatı
: 38,00 TL
Kitapzen Fiyatı
: 32,68 TL
Kazancınız
: 5,32 TL
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.

Sosyal bilimlerde istatistiğin kullanımı karar vericilere daha doğru karar vermelerini sağlayan bigileri üretmektedir. İstatistiki yöntemlere dayalı nicel veri analizleri özellikle işletme ve iktisat alanlarında yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu nedenle işletme veya iktisat tahsili yapan öğrencilerin en azından bir istatistik dersi almasına ihtiyaç vardır.

Bu kitap işletme, iktisat veya ekonometri bölümlerinde iki dönem olarak okutulan "İstatistiğe Giriş" derslerinin, ilk döneminde yer alan konularını içerecek şekilde planlanmıştır. Kitapta betimleyici istatistik kavramlar ele alındıktan sonra çıkarımsal istatistiğin temeli olan olasılık, rastgele değişkenler ve bazı önemli olasılık dağılımlarına yer verilmiştir. Konu anlatımlarında teorik bilgilerin yanı sıra öğrencilerin teorik bilgilerini uygulamaya taşımalarını sağlamak amacıyla özellikle işletme ve iktisat alanına yönelik sorularının çözümleri ele alınmıştır.

Kitabın Özelikleri

Stok Kodu
9786053440017
Boyut
15.50x23.50
Sayfa Sayısı
230
Basım Yeri
Ankara
Basım Tarihi
2012-10
Kapak Türü
Ciltsiz
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Kategoriler
Gerçek Tıp plus Gerçek Tıbbın 10 Şifresi 84,07 TL    52,96 TL  
Kapat