Facebook Twitter Instagram Kargo Banner
12
İlkokullarda Matematik Öğretimi (1.-4. Sınıf) Cahit Pesen

İlkokullarda Matematik Öğretimi (1.-4. Sınıf)

Cahit Pesen  / 
Öğrenmeyi öğrenmenin temel aldığı öğrenci merkezli bir anlayışın, bilgiyi olduğu gibi aktaran öğretmen merkezli bir öğretim anlayışından daha sağlıklı olduğu bilinen bir gerçektir. Uygulanacak olan matematik öğretiminin temel ...

Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.

Öğrenmeyi öğrenmenin temel aldığı öğrenci merkezli bir anlayışın, bilgiyi olduğu gibi aktaran öğretmen merkezli bir öğretim anlayışından daha sağlıklı olduğu bilinen bir gerçektir. Uygulanacak olan matematik öğretiminin temel amacı, matematiği öğrenmeyi öğrenen öğrencilerin yetiştirilmesi olmalıdır. Öğrencilerin matematiksel bir bilgiye öğretmenin anlattığı şekilde aynen ulaşması mümkün deyildir. Öğrenciler ders materyallerini kullanarak akranlarıy'la kurduğu etkileşimle matematiksel bilgiye ulaşırlar. Bu bilginin kazanımında öğrencilerin kendi deneyimleriyle zihinsel yorum yapabilmeleri birinci derecede önemlidir. Bu yüzden öğrencilerin öğrenme faaliyetleri içinde aktif olmaları gerekir. Bu şekilde öğrenciler yeni öğrendikleri bilgileri daha önce öğrendikleri bilgilerle ilişkilendirerek ve anlamlandırarak matematiksel bilgiye ulaşmış olurlar. Dolayısıyla, yapılandırmacı öğrenme yaklaşımına göre işlenecek matematik derslerinde iş birliğine dayalı öğrenme, probleme dayalı öğrenme ve buluşa dayalı öğrenme stratejileri kullanılmalıdır.

Matematik dersinde uygulanacak etkinlikler, öğretme etkinlikleri şeklinde değil, öğrencilerin aktif katılımını sağlayan öğrenme etkinlikleri şeklinde olmalıdır. İşlenecek konularla ilgili etkinliklerin başlangıç noktaları, günlük hayatta karşılanabilen problemler olmalıdır.

Kitabın Özelikleri

Stok Kodu
9786053184362
Boyut
16.00x23.50
Sayfa Sayısı
375
Basım Tarihi
2016-04
Kapak Türü
Ciltsiz
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Gerçek Tıp plus Gerçek Tıbbın 10 Şifresi 84,07 TL    53,19 TL  
Kapat