Facebook Twitter Instagram Kargo Banner
10
new
Hayy Bin Yakzan İbn Tüfeyl

Hayy Bin YakzanVarlığını Arayan Çocuk

İbn Tüfeyl  / 
Ahmet Hamdi Tanpınar'ın, “Müslüman aleminin tek romanı” olarak tanımladığı Hayy Bin Yakzan, düşünce sınırlarını zorlayıcı ve insan aklının derinliğini göstermesi adına son derece önemli bir yapıt.Hikâyenin kahramanlarından ...

Stokta var
Kargo Ücreti : 7,90 TL
Liste Fiyatı
: 29,00 TL
Kitapzen Fiyatı
: 26,10 TL
Kazancınız
: 2,90 TL
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.

Ahmet Hamdi Tanpınar'ın, “Müslüman aleminin tek romanı” olarak tanımladığı Hayy Bin Yakzan, düşünce sınırlarını zorlayıcı ve insan aklının derinliğini göstermesi adına son derece önemli bir yapıt.

Hikâyenin kahramanlarından olan filozof, kendi yurdunda oturduğu bir sırada arkadaşlarıyla birlikte civardaki bir yere gezintiye çıkar. Karşılarına olgun yaşta, dinç, gösterişli ve bilge bir kişi çıkar. Adı Hay b. Yakzân olan bu kişi Beytülmakdis yöresinden olduğunu söyler. Filozofla bilge kişi çeşitli ilmî meseleler üzerine sohbete dalarlar. Söz ferâset ilmine gelir.

Hay, filozofa ahlâk ve psikoloji konuları çerçevesinde insanın erdem ve bilgi yolunda olgunlaşma imkânlarını anlatır. Böyle bir imkânı elde etmenin en temel şartı, filozofun bu yolda kendisine ayak bağı olan arkadaşlarından zamanı gelince uzaklaşmayı bilmesidir.

Kitabın Özelikleri

Stok Kodu
9789944469524
Boyut
13.50x19.50
Sayfa Sayısı
144
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2021-01
Çeviren
Metin Acıpayam
Kapak Türü
Ciltsiz
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Kapat