Facebook Twitter Instagram Kargo Banner
18
Karamazov Kardeşler - İki Cilt Birarada Fyodor Mihayloviç Dostoyevski

Karamazov Kardeşler - İki Cilt Birarada

Karamazov Kardeşler, Rus yazar Dostoyevski'nin hayatının zirve romanı olarak bilinir. Romanın büyük bölümü Staraya Russa'da yazılmıştır. Yazar oldukça ağır bir dili olan roman için iki yıla yakın zaman harcamıştır ve 1880 ...

Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.

Karamazov Kardeşler, Rus yazar Dostoyevski'nin hayatının zirve romanı olarak bilinir. Romanın büyük bölümü Staraya Russa'da yazılmıştır. Yazar oldukça ağır bir dili olan roman için iki yıla yakın zaman harcamıştır ve 1880 yılının Kasım ayında bitirmiştir.

Bu kitap yaşamınızı etkileyecek en önemli eserlerdendir. Hatta vereceği bazı mesajlarla hayata daha sıkı tutunmanızı sağlayabilir. Hayatın anlamını yitirdiğini düşündüğünüz her seferinde yeniden okuyunuz. Yaşadığınız bunalımları sevmeyi öğrenerek aşabildiğinizi göreceksiniz. Güneşin daha anlamlı doğduğunu göreceksiniz. En önemlisi de muhteşem bir eser okuyacak, okurken yerinizde duramıyacaksınız.
Yaşamından umudunu kesen İvan Karamazov akıl yoluyla gerçekleri anlamlandırmaya çalışmakta ve çözüm bulamamaktadır. Her şeyi çözümlemeye alışmak insanı bazan çok yorabilir. Romanda İvan Karamazov 19 yy. Nihilizmini, kardeşi Alyoşa ise manevi değerleri sembolize eder.

Bu roman insan aklının ve sevginin savaşımını anlatır.

İvan Karamazov akıl yoluyla anlama ulaşamasa da kardeşinin ona duyduğu sevgi sayesinde hayata tutunabilmek için bir neden bulur.
Karamazov Kardeşler Dostoyevski'nin günümüze en büyük mesajlarından biri. Bu kitap zıtların birliğini ve uyumunu gösteren muhteşem bir roman.

Keyifle okumanız dileğiyle…

Kitabın Özelikleri

Stok Kodu
9786051910857
Boyut
13.50x21.00
Sayfa Sayısı
680
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2020-10
Çeviren
Hasan İlhan
Kapak Türü
Ciltsiz
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Kategoriler
Gerçek Tıp plus Gerçek Tıbbın 10 Şifresi 88,00 TL    55,58 TL  
Kapat