Facebook Twitter Instagram Kargo Banner
Gitar İçin Bütün Tonlarda Armonilendirilmiş Majör ve Minör Diziler Fat

Gitar İçin Bütün Tonlarda Armonilendirilmiş Majör ve Minör Diziler

Lokomotor hareket, bir varlığın kendisini bir konumdan başka bir konuma taşıması ya da hareket ettirmesi demektir. Karada yaşayan canlıların pek çoğu bu hareketi ayaklar vasıtası ile yerine getirirler.Sol elin gitar tuşesi üzerindeki ...

Stokta var
Kargo Ücreti : 6,90 TL
Kitapzen Fiyatı
: 30,00 TL
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.

Lokomotor hareket, bir varlığın kendisini bir konumdan başka bir konuma taşıması ya da hareket ettirmesi demektir. Karada yaşayan canlıların pek çoğu bu hareketi ayaklar vasıtası ile yerine getirirler.

Sol elin gitar tuşesi üzerindeki hareketi bu yaklaşımla ele alındığında, sol el parmaklarının “dört ayaklı lokomotor hareketi (İng.Quadrupedal locomotion)” olarak nitelendirilebilir. Kas hafızasını geliştirmek için günlük çalma egzersizleri olarak kullandığımız farklı tonlardaki gam ve arpejler, dört parmağın farklı sıralamalar vasıtası ile tuşenin yatay, dikey ve diyagonal ekseni üzerinde oluşturduğu lokomotor hareket becerisinin geliştirilmesinde etkin bir rol üstlenirler. Öte yandan gitarın sol el parmak hareketi açısından organize edilmiş parmak kalıpları ile iç içe olması, bu kalıpların tuşe boyunca yanal eksen üzerinde eklemlenerek hareket ettirilmesi ve kas hafızasının bu yönde de geliştirilmesi gereğini doğurmaktadır.

Armonize edilmiş majör ve minör dizilerin;

• Üç ya da dört sesli akorları karşılayan parmak kalıplarının, yanal eksen üzerinde geçişli bir biçimde eklemlenmesi ile oluşacak yanal lokomotor hareket becerisinin geliştirilmesine büyük katkı sağlayacağı

• İşitsel açıdan armonize edilmiş majör ve minör dizileri çalmanın, bu dizileri oluşturan tonal ve karşılayan armonik mantığın kavranmasında etkin bir rol üstleneceği düşünülmektedir.

%MCEPASTEBIN%

Kitabın Özelikleri

Stok Kodu
9786257915656
Boyut
23.00x30.00
Sayfa Sayısı
48
Basım Yeri
Konya
Basım Tarihi
2020-08
Kapak Türü
Ciltsiz
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Kategoriler
Gerçek Tıp plus Gerçek Tıbbın 10 Şifresi 84,07 TL    52,96 TL  
Kapat