Facebook Twitter Instagram Kargo Banner
28
Doğru Soruları Sorsaydık Hayvanlar Ne Söylerdi? Vinciane Despret

Doğru Soruları Sorsaydık Hayvanlar Ne Söylerdi?

Bilim felsefesi ve davranışbilimi uzmanı Vinciane Despret, Antik Yunan'dan günümüze filozofları ve biliminsanlarını en çok meşgul eden soruları ele alarak, bizi insan ile hayvan arasındaki sınırları yeniden düşünmeye ve mevcut ...

Stokta var
Kargo Ücreti : 6,90 TL
Liste Fiyatı
: 27,50 TL
Kitapzen Fiyatı
: 19,80 TL
Kazancınız
: 7,70 TL
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.

Bilim felsefesi ve davranışbilimi uzmanı Vinciane Despret, Antik Yunan'dan günümüze filozofları ve biliminsanlarını en çok meşgul eden soruları ele alarak, bizi insan ile hayvan arasındaki sınırları yeniden düşünmeye ve mevcut tahakküm mekanizmalarının kodlarını anlamak için yeni iletişim ağları örmeye davet ediyor.

Despret, bilimsel konuları alışılmadık bir mizahi üslupla ele aldığı gerçek hikâyelerde, bu dünyada birlikte yaşama dair farklı olanakların etik ve politik zeminini sorguluyor.

İnsanmerkezciliğin yerini eşitlikçi bir biyomerkezciliğin aldığı bu yeni tartışma hattı üzerinde insanları ve insan olmayanları bir arada tutan ve bugünün gerçekliğine dair politikalar üretme gücüne sahip olmamızı sağlayan da bu hikâyeler.

Doğru Soruları Sorsaydık Hayvanlar Ne Söylerdi? insan ile hayvan arasındaki sınırları kaldırarak, benimsediğimiz iletişim pratiklerine farklı açılardan bakmamızı sağlayan bir başvuru kitabı niteliği taşıyor.

Kitabın Özelikleri

Stok Kodu
9789750740756
Boyut
13.50x20.00
Sayfa Sayısı
272
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2019-06
Çeviren
Ahmet Nüvit Bingöl
Kapak Türü
Ciltsiz
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Kategoriler
Kapat