Facebook Twitter Instagram Kargo Banner
15
Çocuklar İçin Dualar ve Sureler Murat Bozdoğan

Çocuklar İçin Dualar ve Sureler

Çocuklar gördüğü ve işittiği şeyleri şaşırtıcı bir şekilde hafızasında tutabilirler. Çevresindeki her davranışı örnek alır, kullanılan her cümleyi tekrarlar, dinlediği tekerlemeyi, şarkı sözlerini veya seyrettiği filmde ...

Stokta var
Kargo Ücreti : 7,90 TL
Liste Fiyatı
: 17,00 TL
Kitapzen Fiyatı
: 14,45 TL
Kazancınız
: 2,55 TL
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.

Çocuklar gördüğü ve işittiği şeyleri şaşırtıcı bir şekilde hafızasında tutabilirler. Çevresindeki her davranışı örnek alır, kullanılan her cümleyi tekrarlar, dinlediği tekerlemeyi, şarkı sözlerini veya seyrettiği filmde geçen konuşmaları hemen ezberlerler. Bunlar zamanla karakterini, inançlarını ve dünya görüşünü şekillendirir. Bu yüzden, çocuklara davranış konusunda iyi örnek olunmalı, izlediği ve dinlediği şeylere titizlikle dikkat edilmelidir. Duâ ve sûrelerin ezberletilmesi ve anlamlarının anlayacağı şekilde açıklanması bu bakımdan önemlidir. Bu dönemde ezberlenen duâ ve sûreler kalıcı bir şekilde hafızaya yerleşir ve ömür boyu unutulmaz.

Bu kitap çocukların duâ ve sûreleri ezberlemeleri ve anlamlarını öğrenmelerine yardımcı olmak amacıyla hazırlanmıştır. Çocukların kolay okumalarını sağlamak amacıyla üstün, esre ve ötreli harfler, med harfleri, cezm, şedde ve tenvinli harfler renklendirilerek birbirinden ayrılmış, büyük ve okunaklı yazı stili kullanılmış, daha ilgi çekici olması için renkli ve resimli olarak düzenlenmiştir. Duâ ve sûrelerle ilgili Türkçe açıklamalar, Arapça metinlerin bire bir Türkçe mealleri değil, mümkün olduğunca çocukların anlayabileceği seviyede ifade edilmeye çalışılmış açıklamalarıdır. Kitapta ezber takibi için hazırlanmış sayfalar da bulunmaktadır.

Kitabın Özelikleri

Stok Kodu
9786056755927
Boyut
19.50x27.00
Sayfa Sayısı
28
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2018-01
Kapak Türü
Ciltsiz
Kağıt Türü
1. Hamur
Dili
Türkçe
Gerçek Tıp plus Gerçek Tıbbın 10 Şifresi 88,00 TL    55,58 TL  
Kapat