Facebook Twitter Instagram Kargo Banner
18
Çinli Bilge Konfüçyüs K. M. Karyagin

Çinli Bilge Konfüçyüs

Konfüçyüs'ün asıl özgeçmişi öğrencileri tarafından özenle hazırlanmıştır. Söz konusu özgeçmiş hem Çin düşünürün şahsiyeti hakkında hem de döneminin ahlak, örf ve adetleri ile ilgili ilginç bilgiler içerir.Doğduğunda ...

Stokta var
Kargo Ücreti : 7,90 TL
Liste Fiyatı
: 19,00 TL
Kitapzen Fiyatı
: 15,58 TL
Kazancınız
: 3,42 TL
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.

Konfüçyüs'ün asıl özgeçmişi öğrencileri tarafından özenle hazırlanmıştır. Söz konusu özgeçmiş hem Çin düşünürün şahsiyeti hakkında hem de döneminin ahlak, örf ve adetleri ile ilgili ilginç bilgiler içerir.

Doğduğunda Konfüçyüs'e, annesinin dua ettiği tepenin anısına Kiyeu (tepe) ismi verilir. Konfüçyüs'ün çocukluk dönemi hakkındaki bilgiler oldukça sınırlıdır. Üç yaşında babasını kaybettiği bilinir. Annesine karşı fevkalade itaatkârlığı, büyüklere saygısı, yaşından fazla sakin, seviyeli karakteri ve muhakeme yeteneği, ayrıca en sevdiği çocukluk eğlencelerinin merasimcilik ve adak adama oyunları olması ile dikkat çeker. Büyüklerin geleneklerini, selamlaşmalarını gözlemleyerek aynısını yaşıtlarıyla birlikte taklit ettiği veya eline geçirdiği her şeyi adak adıyormuş gibi düzenli bir şekilde masanın üzerine yerleştirdiği, daha sonra kafasını yere koyarak secdeye kapandığı ve bu durumlarda yerine getirilmesi gereken tüm ritüelleri gerçekleştirdiği anlatılır. Bu çocuksu eğlencelerde, bütün gelenek ve göreneklere ihtirasla bağlı olan geleceğin Konfüçyüs'ünü görebiliriz.

Kitabın Özelikleri

Stok Kodu
9789756391792
Boyut
13.50x21.00
Sayfa Sayısı
144
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2021-04
Çeviren
Gülzade Sevinç
Kapak Türü
Ciltsiz
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Gerçek Tıp plus Gerçek Tıbbın 10 Şifresi 88,00 TL    55,58 TL  
Kapat