Facebook Twitter Instagram Kargo Banner
15
Bosna Savaşı Srebrenica Katliamı ve Türk Romanı Demet Yener

Bosna Savaşı Srebrenica Katliamı ve Türk RomanıOluşumsal Yapısalcı Eleştiri Yöntemiyle

Demet Yener  / 
Bu kitap; bilgi ve kurguyu, duygu ve gerçeği dengede buluşturan bir üslûba sahip. Sizi edebiyatın duygu yüklenmiş, engin denizinde hüzünlü bir yolculuğa çıkarıyor. Tarihin kılavuzluğunda ve gerçeklik anakarası ile bağınızı hiç ...

Stokta var
Kargo Ücreti : 6,90 TL
Liste Fiyatı
: 40,00 TL
Kitapzen Fiyatı
: 34,00 TL
Kazancınız
: 6,00 TL
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.

Bu kitap; bilgi ve kurguyu, duygu ve gerçeği dengede buluşturan bir üslûba sahip. Sizi edebiyatın duygu yüklenmiş, engin denizinde hüzünlü bir yolculuğa çıkarıyor. Tarihin kılavuzluğunda ve gerçeklik anakarası ile bağınızı hiç kopartmadan yolculuk devam ediyor.

Bosna Savaşı'nı çok iyi bildiğimizi sanırken, aslında pek de bilmediğimiz gerçeğiyle, roman sanatı tahlili üzerinden bizi yüzleştirmesi, sarsıcı bir etki yaratıyor.

Edebiyatın mazlumların sesi oluşuna tanıklık ederek hafızamızı tazeliyor. Yakın tarihimizin en kanlı, en vahşi yöntemleriyle yaşanan; etnik soykırım maksatlı Bosna Savaşı'nın Türk romanındaki yansımaları irdeleniyor. İnsanlığın üç maymunu oynadığı tiyatro sahnesini, gözümüzün önüne seriyor.

Tarihin kaydettiği insanlık suçunu Türkiye'de edebî çerçevede bir “yaşam” hâline getiren “Bosna Savaşı Srebrenica Katliamı ve Türk Romanı” mutlaka okunması gereken önemli kaynaklardan biri.

Bir soykırımın anatomisini çıkaran Demet Yener'in bu kitabı ile tarihi bir yolculuğa çıkmaya hazır olun...

-Gülcan Havva Eraslan

Kitabın Özelikleri

Stok Kodu
9786257130172
Boyut
16.00x23.50
Sayfa Sayısı
236
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2020-09
Kapak Türü
Ciltsiz
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Gerçek Tıp plus Gerçek Tıbbın 10 Şifresi 84,07 TL    52,96 TL  
Kapat