Facebook Twitter Instagram Kargo Banner
24
Bengüboz Kolektif

BengübozAnadolu'da Bir Tanıklık - Bengüboz'un Objektifinden Mudurnu'da Erken Cumhuriyet Dönemi

Kolektif  / 
Türkiye'nin UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde yer alan ‘Mudurnu Tarihi Ahi Kenti', İpek Yolu üzerindeki stratejik coğrafi konumu ile Erken Osmanlı döneminin önemli bir Ahilik esnaf kenti ve yurtsever bir Cumhuriyet şehridir. 1.Dünya ...

Stokta var
Kargo Ücreti : 4,49 TL
Liste Fiyatı
: 37,04 TL
Kitapzen Fiyatı
: 28,15 TL
Kazancınız
: 8,89 TL
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.

Türkiye'nin UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde yer alan ‘Mudurnu Tarihi Ahi Kenti', İpek Yolu üzerindeki stratejik coğrafi konumu ile Erken Osmanlı döneminin önemli bir Ahilik esnaf kenti ve yurtsever bir Cumhuriyet şehridir.

1.Dünya Savaşı sırasında düştüğü esir kampında fotoğrafçılığı öğrenen Ahmet İzzet Bengüboz'un, memleketi Mudurnu'da 1920li ve 30lu yıllarda çektiği fotoğraflar, bir dönemin sosyal yaşamına ışık tutan değerli bir belge niteliğindedir. Özellikle portrelerindeki yönetmen tavrı, kalabalık grupların başarılı kompozisyonları ve Mudurnu'nun o günlerini belgeleyen kapsamlı mimari fotoğrafları, fotoğraf tarihi araştırmalarında adına rastlanılmayan Bengüboz'u o dönemin parlak fotoğrafçıları arasına sokmaya yeter niteliktedir.

Kitap, yaklaşık 100 yıl sonra, yüksek tarihi ve sanatsal değere sahip bu özel fotoğraf koleksiyonunu tarihçe bilgileriyle birlikte ortaya koymaktadır.

Kitabın Özelikleri

Stok Kodu
9786055250928
Boyut
21.00x26.00
Sayfa Sayısı
232
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2016-04
Çeviren
Ayşe Ege Yıldırım
Kapak Türü
Ciltsiz
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Gerçek Tıp plus Gerçek Tıbbın 10 Şifresi 84,07 TL    53,19 TL  
Kapat