Facebook Twitter Instagram Kargo Banner
Yeni Muhafazakar Türkiye Aşkın Samuray Bayraktaroğlu

Yeni Muhafazakar Türkiye

"ABD'deki yeni muhafazakarlar, sağdan soldan kafamızı bozuyor. 'Terörle savaş' kisvesi altında İslam alemine karşı başlatılan parçalama ve izolasyon hareketi, sadece dindarları değil, devrimcileri de çileden çıkarıyor.Ama bu ortak ...

Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.

"ABD'deki yeni muhafazakarlar, sağdan soldan kafamızı bozuyor. 'Terörle savaş' kisvesi altında İslam alemine karşı başlatılan parçalama ve izolasyon hareketi, sadece dindarları değil, devrimcileri de çileden çıkarıyor.

Ama bu ortak öfke, yıllardır hamasî reflekslerden başka hiçbir ifade yolu bulamıyor. Ve kendi gafleti altında ezildikçe ezilen eski nesiller, kaybolan gururlarını alacalı bulacalı züğürt tesellileriyle yamamaya çalışıyor.

Oysa yeni nesil sadece gerçekleri istiyor. Çünkü dünün, bugünün ve yarının gerçekleri, herkesten çok bizi tehdit ediyor. Çünkü İslam alemi belki de yüzyıllardır ilk kez, tam anlamıyla şehirli ve aydın bir muhafazakar nesil yetiştiriyor. Ve bu nesil, ne değerlerini korumak adına modernizmden vazgeçmeyi, ne de modernizme kul olmak adına değerlerini inkar etmeyi düşünüyor. Bu nesil yalnızca kendi modernizmini keşfetmeyi, muhafazakarlığını onunla koruyabilmeyi ve dünyaya onunla hükmedebilmeyi hedefliyor.

Ama Batı'nın kirli oyunlarına oyuncak olmaktan kurtulup, gerçek birer oyun kurucu olmayı planlayanlar, önce kendi atalarının oyunlarını görmek zorunda. 'Şerefsiz neo-con'lara karşı isterik tükürükler saçmaktan fazlasını yapamayanlar, öncelikle muhafazakarlığın ne olduğunu; neden yenilenmesi gerektiğini ve kendi tarihlerine yön veren yeni muhafazakar genleri öğrenmek mecburiyetinde.

Bu kitap, bu amaçla, bu nesil için ve bir nesil sonrasına yazılmıştır..."

Kitabın Özelikleri

Stok Kodu
978-000733
Boyut
13,5x19,5
Sayfa Sayısı
510
Basım Tarihi
2006
Kapak Türü
Ciltsiz
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Kategoriler
Gerçek Tıp plus Gerçek Tıbbın 10 Şifresi 84,07 TL    53,19 TL  
Kapat