Facebook Twitter Instagram Kargo Banner
Zühd ve Aşk - Bir Tasavvuf Anatomisi Arda Karani

Zühd ve Aşk - Bir Tasavvuf Anatomisi

Arda Karani  / 
Tasavvuf bir İslam doktrini. Ancak pratiği olan bir doktrin. Siyasi bir amacı olmayan, dünya arzusu taşımayan, tamamen hayata ruh ve anlam katan bir felsefe, yaşayan canlı bir organizma. Eğitimci, Yazar, “Vuslat Şairi” Arda Karani, Bir ...

Stokta var
Kargo Ücreti : 22,00 TL
Kitapzen Fiyatı
: 79,20 TL
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.

Tasavvuf bir İslam doktrini. Ancak pratiği olan bir doktrin. Siyasi bir amacı olmayan, dünya arzusu taşımayan, tamamen hayata ruh ve anlam katan bir felsefe, yaşayan canlı bir organizma.

Eğitimci, Yazar, “Vuslat Şairi” Arda Karani, Bir Tasavvuf Anatomisi, Zühd ve Aşk eserinde tasavvufu bir insan anatomisi gibi inceleyerek nakış gibi işleyip inancın ferahlık kapısını açıyor.

Kitapta tasavvufun genel kaide ve kuralları, müşahhas kamil bir rol model üzerinden anlatılıyor. 20. asrın Son Yesevi'si niteliğinde olan Hacı Ömer Hüdai'nin hayatı, öğrentisi yanı sıra Allah aşkını yansıttığı Divan'ından ve Vasiyetname'sinden örneklerle de ruhsal bir doygunluk sağlanıyor.

İnancın zarafeti tasavvufu ilmi değerlendirmeler ve muhabbet ekseninden öğrenmek isteyenler için emsal bir eser Bir Tasavvuf Anatomisi, Zühd ve Aşk.(Tanıtım Bülteninden)


Kitabın Özelikleri

Stok Kodu
9786258054750
Boyut
14 x 23
Sayfa Sayısı
256
Basım Tarihi
2022
Kapak Türü
İnce Kapak
Dili
Türkçe
Kategoriler
Gerçek Tıp plus Gerçek Tıbbın 10 Şifresi 220,00 TL    146,30 TL  
Kapat