Facebook Twitter Instagram Kargo Banner

Kale

Kale'de, bir Berberi ağası, babasının ona güçlü bir kral olması için verdiği dersleri anımsar. Exupery, 1936'dan itibaren, “şiir” dediği bir metni işte bu konu üzerine geliştirir ve ortaya Kale çıkar. Küçük Prens artık ...

Stokta var
Kargo Ücreti : 18,00 TL
Kitapzen Fiyatı
: 84,00 TL
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.

Kale'de, bir Berberi ağası, babasının ona güçlü bir kral olması için verdiği dersleri anımsar. Exupery, 1936'dan itibaren, “şiir” dediği bir metni işte bu konu üzerine geliştirir ve ortaya Kale çıkar. Küçük Prens artık büyümüş ve masumiyetini yitirmiştir; artık bir prens değil kraldır. Çöllerin ve koskoca bir ülkenin kralıdır. Ülkesine adalet dağıtır, düşmanlarını bozguna uğratırken, sürekli babasının öğütlerini anımsar, anılara dalar.


Kale, Exupery'nin diğer kitaplarının aksine, bir roman değildir ama bütün romanlarının bir toplamıdır. İnsana, hayata, ölüme ve savaşa dair düşüncelerinin buluştuğu bir son durak, bir bakıma huzursuzluğun kitabıdır. Exupéry'nin gerçek sesini Kale'de duyar, bütün kitaplarına sinmiş olan o ruhani havayı tekrar tekrar soluruz. Kale yalnızca bir düşünce kitabı da değildir, bir yazarın hayatı boyunca ulaşabileceği en son noktadır: Kale, Exupery'nin kutsal kitabıdır.(Tanıtım Bülteninden)


Kitabın Özelikleri

Stok Kodu
9786057775054
Boyut
12,5 x 19,5
Sayfa Sayısı
560
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2020
Çeviren
İsmail Yerguz
Kapak Türü
İnce Kapak
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Kategoriler
Gerçek Tıp plus Gerçek Tıbbın 10 Şifresi 220,00 TL    146,30 TL  
Kapat