Facebook Twitter Instagram Google Plus Kargo Banner

Amitav Ghosh ve Ayfer Tunç'tan Açık Sohbet

2014-05-30 15:17:02

Boğaziçi Üniversitesi'nin 150. Yıl etkinlikleri kapsamında başlattığı Boğaziçi Chronicles Programı'nın bu yılki son konuğu İngiliz edebiyatının önemli temsilcilerinden Amitav Ghosh olacak

 

"En Çok Satanlar" listesinde bir numara olan ve birçok önemli ödül kazanan Ghosh, 1-13 Haziran tarihleri arasında Boğaziçi Üniversitesikampüsünde konaklayarak, İstanbul ve Türkiye üzerine çalışacak.

Tarihsel ve ekolojik kurgu, gerçeklik yazımı ve blog yazarlığı gibi farklı alanlarda üretimler yapan Ghosh, 5 Haziran Perşembe, saat 16:00'da Rektörlük Konferans Salonu'nda, roman ve öykü yazarı Ayfer Tunç ile bir açık sohbette buluşacak. Barış Büyükokutan'ın moderatörlüğündeki buluşmada Ghosh ve Tunç tarihsel kurguyu, yurt kavramını ve kültürel farklılığı ele alacaklar. Etkinlikte simültane çeviri olacak.

Amıtav Ghosh ve Ayfer Tunç'tan Açık Sohbet


Amitav Ghosh

1956 yılında Hindistan'ın Batı Bengal eyaletinin başkenti olan Kalküta'da doğdu. Hindistan, Bangladeş ve Sri Lanka’da büyüdü.  İşe Yeni Delhi'de gazetecik yaparak başlayan Ghosh, Oxford Üniversitesi’nde ekonomi eğitimi ardından sosyal antropoloji alanında doktorasını aldı. 

New York Şehir Üniversitesi'nde ders veren Amitav Ghosh, The Circle of Reason (1986), The Shadow Lines (1988), The Calcutta Chromosome (1995), The Glass Palace (2000), The Hungry Tide (2004) ve Sea of Poppies (2008) romanlarıyla tanınan yazar, Prix Medicis, Sahita Academy Award, Dan David Prize ve C. Clarke Award gibi edebiyat alanının saygın ödüllerin kazanmıştır.

kaynak: http://www.haberler.comKapat