Facebook Twitter Instagram Kargo Banner
32
Akıllı Makineler Ulrich Eberl

Akıllı MakinelerYapay Zeka Hayatımızı Nasıl Değiştiriyor

Ulrich Eberl  / 
Makineler canlanıyor. Kendi arabalarını sürüyor, yemek ve servis yapmayı öğreniyor, resim ve beste yapıyor, hatta düşünüp tartışıyorlar. Bazıları bizden daha iyi performans göstermeye başladı bile; öyle ki doktorlardan daha iyi ...

Stokta var
Kargo Ücreti : 5,50 TL
Liste Fiyatı
: 38,00 TL
Kitapzen Fiyatı
: 25,84 TL
Kazancınız
: 12,16 TL
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.

Makineler canlanıyor. Kendi arabalarını sürüyor, yemek ve servis yapmayı öğreniyor, resim ve beste yapıyor, hatta düşünüp tartışıyorlar. Bazıları bizden daha iyi performans göstermeye başladı bile; öyle ki doktorlardan daha iyi teşhis koyuyor, yirmi dil konuşuyor, bir rüzgâr türbini daha arızalanmadan teknik problemleri tespit ediyor vs. Peki, bu teknolojik gelişmeler bizi nereye götürüyor? Robotlar ve akıllı bilgisayarlar insanlık için bir nimet mi yoksa işlerimiz, mahremiyetimiz ve güvenliğimiz için bir tehdit mi?

Akıllı makineler çağı beraberinde neler getirecek? Kantar iyiden yana mı, yoksa kötüden yana mı ağır basacak? Yoksa bu gidişat, insanlığın bugüne kadar karşı karşıya kaldığı en büyük altüst oluşa mı sebep olacak? Çünkü bu kez saldırı insan olarak var oluşumuzun özüne, yani zihnimize ve duygusal zekâmıza yönelecek.

Dünyada çok sayıda laboratuvar ve şirkette araştırmalar yapan fütürist Ulrich Eberl, bu alandaki heyecan verici gelişmeleri herkesin anlayabileceği şekilde anlatıyor. Akıllı Makineler, çoktan başlamış olan yapay zekâ çağını geçmişi ve geleceğiyle daha iyi anlamak için çok önemli bir rehber.

Kitabın Özelikleri

Stok Kodu
9786059200523
Boyut
15.00x23.50
Sayfa Sayısı
356
Basım Yeri
İstanbul
Basım Tarihi
2019-07
Çeviren
Levent Tayla
Kapak Türü
Ciltsiz
Kağıt Türü
2. Hamur
Dili
Türkçe
Kapat