Facebook Twitter Instagram Kargo Banner
Gurbet Garabet - Almanya'dan Yaşanmış Hayat Hikayeleri Ahmet Şakar

Gurbet Garabet - Almanya'dan Yaşanmış Hayat Hikayeleri

Ahmet Şakar  / 
Gurbetçileri anlatmak için bir dönem Yeşilçam filmleri çekildiyse de düzinelerce kitaplar yazılmadı, belgeseller çekilmedi. Gurbetçiler yapılan bazı araştırmalarda rakam olarak kaldı. Türkiye'ye kazandırdıkları dövizlerle ...

Stokta var
Kargo Ücreti : 22,00 TL
Kitapzen Fiyatı
: 94,05 TL
Yorum yaz
Bu kitabı henüz kimse eleştirmemiş.

Gurbetçileri anlatmak için bir dönem Yeşilçam filmleri çekildiyse de düzinelerce kitaplar yazılmadı, belgeseller çekilmedi. Gurbetçiler yapılan bazı araştırmalarda rakam olarak kaldı. Türkiye'ye kazandırdıkları dövizlerle anıldılar. Bazen de nasıl dolandırıldıklarına şahit olduk. Gurbetçilerin hayatlarına dokunan pek fazla bir şey okumadık. Maalesef okuyacak pek fazla kaynak da olmadı.


Yıllar önce Almanya'ya işçi olarak giden Ahmet Şakar, bu eksikliği kapatmayı kendine görev edinmiş. Ahmet Şakar, Türkiye ve Almanya cephesini içeriden bir bakış açısıyla ele alıp filmlerde göremeyeceğimiz, bir yerlerden okuyamayacağımız yaşanmış hayat hikayeleri bu kitapta toplandı.


Ahmet Şakar'ın hikaye dükkanından çıkan sözlü tarih çalışmaları; araştırmacılar, sosyologlar, toplum bilimciler, gazeteciler hatta politikacılar ve devlet adamları için önemli bir kaynak niteliğinde.(Tanıtım Bülteninden)


Kitabın Özelikleri

Stok Kodu
9786059076364
Boyut
13,5 x 21
Sayfa Sayısı
224
Basım Tarihi
2023
Kapak Türü
İnce Kapak
Dili
Türkçe
Gerçek Tıp plus Gerçek Tıbbın 10 Şifresi 220,00 TL    146,30 TL  
Kapat